Rizem Ajans , Rize Haber , 53

“Rize’de bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı”

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE İL KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI İl Sağlık Müdürlüğünün sekretaryasında ‘Bağımlıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’ Rize Valisi Erdoğan Bektaş başkanlığında yapıldı. Rize Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen kurul toplantısına Rize Belediye Başkanı Prof.Dr.Reşat Kasap ve Rize’deki kurum/kuruluşlarının üst düzey yetkilileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantıda; Bağımlıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu ve alt çalışma […]

“Rize’de bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı”
23 Şubat 2018 - 21:17 'de eklendi ve 360 kez görüntülendi.

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE İL KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI
İl Sağlık Müdürlüğünün sekretaryasında ‘Bağımlıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’ Rize Valisi Erdoğan Bektaş başkanlığında yapıldı.
Rize Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen kurul toplantısına Rize Belediye Başkanı Prof.Dr.Reşat Kasap ve Rize’deki kurum/kuruluşlarının üst düzey yetkilileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Toplantıda; Bağımlıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu ve alt çalışma grupları olan “Uyuşturucu ile Mücadele, Alkol Bağımlılığı ile Mücadele, Tütün Bağımlılığı ile Mücadele, Davranışsal Bağımlılıklar (Teknoloji ve Kumar Bağımlılığı) ile Mücadele ve Bağımlılık ile Mücadele İletişim Teknik Çalışma Grubu” kurullarının çalışmaları gerçekleştirildi.
Rize Valisi Erdoğan Bektaş, toplantı esnasında yaptığı değerlendirmede; “Başta sevgili çocuklarımızı ve gençlerimizi olmak üzere bütün vatandaşlarımızı zararlı bağımlılıklara karşı bilinçlendirmek ve risk faktörleri ile karşı karşıya kalabilecek bütün vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla ilimizde, ‘Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu’ teşkil edildi. Bu kurulun altında da teknik çalışma grupları oluşturuldu. Teknik çalışma gruplarının yapacakları çalışmalar doğrultusunda kurulumuzun gündemi belirlenecek ve bundan sonraki süreçte çalışmalar bu doğrultuda yürütülecek” şeklinde konuştu.
Çocuklarımızın zararlı alışkanlıklardan korunması için Rize’de ki bütün kurumların ve STK’larının işbirliği içinde, gerekli önleyici tedbirleri almak adına, üzerlerine düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Vali Bektaş, “Türkiye’nin en büyük zenginliği sahip olduğu genç nüfustur. Çocuklarımızın ve gençlerimizin zararlı alışkanlıktan kurtulması, spor ya da diğer alanlarda kendilerine farklı meşgaleler bulması ile mümkün olacaktır. Bu anlamda ailelere de büyük sorumluluk düşmektedir. Çocuklarımızla iyi iletişim kurulmalı ve aile içerisinde sevgi-saygıya dayalı bir ortam oluşturulmalı” dedi ve tüm kurul üyelerine katılım ve katkılarından dolayı teşekkür etti.
Toplantının son bölümünde Rize genelinde bağımlılık ile mücadele çalışmalarının genel bir değerlendirilmesi yapıldı. Kurum ve kuruluşların kendi sorumluluk alanlarında olan konular hakkında yapmış oldukları ve yapmayı planladıkları faaliyetler hakkında kurul başkanı ve üyelerine bilgiler verildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER