Rizem Ajans , Rize Haber , 53

Kaçak Silah İmalathanesine Baskın

Rize’nin Ardeşen İlçesinde İl Jandarma Komutanlığı tarafından kaçak silah imalathanesine baskın düzenlendi. Baskın sonucu silah yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi. ize İl Jandarma Komutanlığınca alınan bir duyumun teyidine yönelik olarak ilgili adli makamdan alınan karara istinaden Ardeşen İlçesi jandarma sorumluluk sahasında bir adreste yapılan aramada ortaya çıkartılan silah imalathanesinde; 15 adet MKE menşeili […]

Kaçak Silah İmalathanesine Baskın
26 Kasım 2015 - 23:10 'de eklendi ve 2293 kez görüntülendi.

Rize’nin Ardeşen İlçesinde İl Jandarma Komutanlığı tarafından kaçak silah imalathanesine baskın düzenlendi. Baskın sonucu silah yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi.

ize İl Jandarma Komutanlığınca alınan bir duyumun teyidine yönelik olarak ilgili adli makamdan alınan karara istinaden Ardeşen İlçesi jandarma sorumluluk sahasında bir adreste yapılan aramada ortaya çıkartılan silah imalathanesinde;

15 adet MKE menşeili 9 mm. çaplı tabanca fişeği, 16 adet tabanca gövdesi, 21 adet tabanca kapak takımı, 21 adet tabanca namlusu, 8 adet tabanca şarjörü, 21 adet tabanca kabzesi, 5 adet tabanca horoz takımı, 12 adet tabanca tetik tertibatı ile silah imalinde kullanılan 2 adet spiral makinesi, 2 adet matkap, 2 adet kumpas, 1 adet elektrikli fırın, 3 adet mengene, 2 adet namlu yapımında kullanılan kılavuz, 31 adet muhtelif çapta kılavuz freze, 31 adet eğe, 1 adet şarjör kalıbı, 6 adet sprey boya, 23 adet numaratör, 11 adet muhtelif içerikli tabanca marka filigranı ve bol miktarda imalat malzemesi ele geçirilmiştir.
1 şüphelinin gözaltına alındığı olayla ilgili olarak başlatılan soruşturmaya devam edilmektedir.

MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRECEK!

Jandarma yetkilileri vatandaşların ihbar için 156 ve 155’i arayabileceklerini; ihbar da bulunanların isim ve adreslerinin hiçbir şekilde deşifre edilmeyeceğini ifade ettiler.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER