Rizem Ajans , Rize Haber , 53

Saffet Mete, belediye başkan aday adayı oldu

Saffet Mete, belediye başkan aday adayı oldu
– Rize’de işadamı, ÇAYKUR Rizespor’un Yönetim Kurulu Üyesi, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı, Rize Kızılay İl Genel Sekreteri, 84 Nolu iyidere Karayolu Yük Taşıma Kooperatifi Başkanı, Eski İyiderespor Başkanı Saffet Mete 2019’da yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’den İyidere ilçe belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.
Mete, AK Parti’den adayadaylığı için başvurusunu partisinin ilçe teşkilatına yaptığını söyledi.
Türkiye’nin 2023 ve 2071 vizyonu doğrultusunda daha gelişmiş bir İyidere için aday olduğunu ifade eden Mete, destek olup adaylık için cesaretlendiren herkese teşekkür etti.
Mete, Rize ve İyidere’nin kendisinin yaşam merkezi olduğuna değinerek, “Bu topraklar için çocukluğumdan bu yana her alanda elimden geldiğince görev aldım. Rize’nin marka değeri ve iftiharımız Çaykur Rizespor’da görev alma şerefini yaşadım. İyiderespor’umuz için aynı duygularla başkanlık yaptım. Taraftarlarımız ile birlikte sevindik birlikte üzüldük. Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcılığı görevi üstlendim. Rize Kızılay’ında yardıma muhtaç insanlara bir nebze destek olmaya çalıştık. Verilen hiçbir görevden kaçmadım. Hep hakkın ve halkın yanında olmaya gayret ettim.” dedi.
Belediye makamının halkın huzurunu, mutluluğunu, sağlığını artırmak için talip olunan makamlar olduğuna değinen Mete, “Bende İyiderelilerin bir kardeşi, abisi olarak bu göreve talip oldum. Rize’nin gururu dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği hedefe bende karınca kararınca katkı sağlamak için talip oldum. Bu yola çıkanların taşıdığı bayrağı daha ileri taşımak için aday oldum. Bu yolda yürürken bir karıncayı bile incitmeden, karınca ile birlikte Hazreti İbrahim’in ateşine su taşımak için yola çıktım.” Diye konuştu.
Mete, aday adayı olacak herkese başarı dileyerek, adaylık yarışının ardından aday gösterilecek kişinin etrafında toplanarak Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği hedefler doğrultusunda bundan önce çalıştıkları gibi çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

12 Kasım 2018 - 11:51 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.
Etiketler :
“Köksaldan Alime destek” “Köksaldan Alime destek”
“RİZELİ  İTHAL ADAY İÇİN NE DİYOR” “RİZELİ İTHAL ADAY İÇİN NE DİYOR”
Köksal Toptan Adaylık Başvurusunda göz kamaştırdı Köksal Toptan Adaylık Başvurusunda göz kamaştırdı
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ