Rizem Ajans , Rize Haber , 53

4 yıldır oğullarından bir iz arıyorlar

4 yıl önce Çoruh Nehri’ne düşerek kaybolduktan sonra kendisinden haber alınamayan mühendis Kemal Ulusoy’un ailesi, oğullarından bir iz bulmanın umuduyla yaşıyor.

4 yıldır oğullarından bir iz arıyorlar
19 Kasım 2015 - 22:52 'de eklendi ve 1417 kez görüntülendi.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde 22 Nisan 2011’de Çoruh Nehri’ne düşen otomobilde bulunan Orhan Kemal Ulusoy’un babası İrfan (65) ile eşi Fatma Ulusoy (65), Çoruh Nehri Havzası’nda "yaz, kış, bayram" demeden oğullarını arıyor.

Kazanın 4’üncü yılında Çoruh Nehri’ne karanfil bırakıp dua eden baba Ulusoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunu Çoruh Nehri’ne 4 yıl önce kurban verdiğini anlattı.

Eşi ve çocuklarıyla oğlunun cesedini 4 yıldır aradığını dile getiren Ulusoy, "Onu Çoruh Nehri’ne kurban verdiğimin dördüncü yılı. Maalesef oğluma ait bir kemik bile bulamadım" dedi.

Arama çalışmalarını Yusufeli ile Borçka arasındaki Çoruh Havzası boyunca 60 kilometrelik alanda aralıksız sürdürdüklerini anlatan Ulusoy, şöyle konuştu:

"Oğlunun nehirde kaybolmasının ardından günlerce, haftalarca, aylarca, yıllarca bıkmadan, usanmadan adeta iğneyle kuyu kazar gibi Çoruh Nehri’nin hırçın sularında ve kıyısındaki balçıkta oğlumu arıyoruz. Oğlumun bir kemiğini bile bulabilmek ve mezarını yapmak için Çoruh Nehri’ni karış karış ellerimizle, tırnaklarımızla kazıyarak arıyoruz. Eşim ve çocuklarımla ‘bayram, yaz, kış’ demeden büyük bir umutla oğlumuzun cesedini, bir parçasını arıyoruz. Bir kemiğini bulsak bayram yapacağız. Kurbanlar keseceğim."

Ulusoy, tarif edilemez çok büyük acılar çektiklerini kaydederek, bir gün mutlaka oğluna ait parça bulabilmenin umuduyla yaşadıklarını söyledi.

"Rüyamda ‘anne suda çok üşüdüm’ diye bağırıyor"

Eşiyle arama çalışmalarına katılan ve ayakta durmakta güçlük çeken anne Fatma Ulusoy, oğlunu sürekli rüyasında gördüğünü belirterek duygularını şu sözlerle dile getirdi:

"Oğlum rüyamda ‘anne, ben suda çok üşüdüm’ diye bağırıyor. Bir an önce sudan çıkarmamızı istiyor. Ben de ‘korkma, seni bir gün mutlaka bulup soğuk sulardan çıkaracağım’ diyorum. Oğlumu mutlaka bir gün bulacağız. Telefonumun her çalışında ‘oğlum arıyor’ diye düşünüyorum. Allah’ım bana en azından oğlumun cansız bedenine ait bir parçasını bulmayı nasip et."
 

(AA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER